Jste zde
Domů > Zábava > Aktivní způsob zábavy

Aktivní způsob zábavy

.

Dnešní moderní doba nabízí nepřeberné možnosti, co dělat ve volném čase. Tedy pokud nám nějaký volný čas. Někteří lidé pro samou dokonalost a tlak médií zapomínají žít. Běhají z jedné práce do druhé, maximálně zaskočí na cestě do fitness centra, aby měli pocit, že dělají i něco pro svůj zdravý životní styl.
fotbalový míč
Je však prokázáno, že potřebujeme odpočívat. A to aktivním i pasivním způsobem. Mezi pasivní způsob odpočinku patří například spánek. Jistě nikdo nepochybuje, že spát alespoň 6 hodin je pro naše tělo přímo životně důležité. Pojďme si ale popovídat o aktivním odpočinku, o aktivní zábavě pro náš volný čas.

Sport

Při slově aktivita se každému z nás asi vybaví sportovní činnost. Je jedno, jestli běháte, lezete, navštěvujete posilovnu, nebo vezmete hole a vyrazíte zdolat nějakou horu. Sport nám do těla vyplavuje endorfiny, hormony štěstí, které jsou důležité pro duševní rovnováhu. Obzvlášť v dnešní době, kdy většinu pracovní doby strávíme u počítače, doma pak před televizí.
Sport nám ale pomáhá se i socializovat. Setkáváme se s podobnými nadšenci v různých klubech, komunitách.

Kultura

Jiným způsobem zábavy je pak návštěva divadel, výstav, kulturních akcí ve městech, nebo i festivalů. Můžeme sem přidat i chození do kina. Zde je to lehce polemizující. Záleží na výběru filmu. Ale někdo z nás si rád oddechne u bezmyšlenkového akčního filmu plného násilí. Každý jsme jiný a máme tedy jiný vkus. To, co někdo z nás by považoval za plýtvání času, jinému může dát jistou formu obohacení se.

Nakupování

Ano, pro pány toto možná zní neuvěřitelně. Ale i nakupování je jistá forma zábavy a odpočinku. Máme teď na mysli spíše nakupování v kamenných obchodech, než surfování po internetu a prohlížení si různých e-shopů a e-katalogů. Některé ženy jsou schopné strávit i celý víkend procházením velkých nákupních center. A nezdá se, že by pak byly více unavené nebo znechucené do dalšího týdne.
 baletní představení
Ve výsledku je jedno, jakou formu zábavy zvolíme. Máme dnes už svobodu. Důležité ale je si najít něco, co nás baví, uklidňuje, kde zrelaxujeme svoji mysl a tělo. I vědci nás upozorňují, že je důležité si nastavit hranici mezi pracovní a vlastním životem.

.
5.0
01
.
Top