Jste zde
Domů > Dům a byt > Musíte se s osudem smířit včas

Musíte se s osudem smířit včas

Nikdo, ani Vy si nepřejete, aby kdokoliv blízký ve Vašem okolí jakýmkoliv způsobem strádal. Ale stáří s sebou přináší vrtkavé změny, se kterými nikdo ani nepočítá. Prostě si nedokážete připustit, že právě Vaše maminka, nebo tatínek může onemocnět chorobou, která jej zcela vyřadí z běžného života. A umístění do domova pro seniory se zvláštním režimem? Ne, to přece nejde! Ale věřte, že je to jen jedna z fází smutku, kterými musíte projít.

seniorka

Je důležité fázemi smutku projít
Nikdy nemůžete jen tak přeskočit nějakou fázi, která Vás provází na cestě za smířením se vzniklou situací. Smutek, který Vás obestře, když zjistíte, že osud není příznivě nakloněn k Vaší rodině, musíte prostě prožít.

  • Nejprve popíráte skutečnost, že Vaši blízcí mají zdravotní problém, který nelze vyřešit uzdravením.
  • Po takovém zjištění nadejde fáze vzteku na celý svět. Hněváte se na svoji bezmocnost.
  • Snažíte se najít cestu ven z potíží. Jako byste smlouvali s osudem.
  • Nastává fáze beznaděje a deprese. Nemůžete nic udělat pro zlepšení zdravotního stavu svého bližního.
  • Ale nakonec vezmete rozum do hrsti a hledáte pomoc. Smíříte se s osudovou ranou.

Když si těmito fázemi projdete, najednou zjistíte, že v problémech nevězíte sami. Že pomocnou ruku Vám podá domov pro seniory se zvláštním režimem. Že existují lidé, kteří Vám v životních nesnázích pomohou. A nejenom slovem. Ale hlavně činem!

alzheimer

Najednou vidíte světlé body v budoucnosti Vaší a Vašich blízkých, kteří se už nikdy nedokážou sami o sebe postarat. V domově pro seniory se zvláštním režimem najdou Vaši blízcí naději na další život. Život plnohodnotný, v rámci svých možností! A Vy? Vy najdete svůj klid. Vy budete vědět, že je o Vašeho blízkého člena rodiny postaráno se vším, co k životu patří. Vaše pravidelné návštěvy a dokonalá péče odborného personálu domova pro seniory se zvláštním režimem dokážou nemocného člověka učinit šťastným, i když už nepatří mezi soběstačné bytosti. Důvěřujte.

Musíte se s osudem smířit včas
5 (100%)1
Top