Jste zde
Domů > Zboží > Náhradní lamely nemusíte kupovat draze

Náhradní lamely nemusíte kupovat draze

Spojka je součástí snad každého motocyklu. Ať už jde o klasickou lamelovou spojku nebo o jiný typ, vždy je nutné zajistit, aby tato součást motocyklu fungovala tak, jak má. Co však dělat v případě, kdy je tato součást již natolik opotřebovaná, že je potřeba ji vyměnit? V takovém případě si můžete nechat poradit svým mechanikem, popřípadě pak koupit rovnou hotovou součást, kterou podle určitých postupů namontujete do svého stroje. Samotná spojková lamela je pouze nepatrnou součástí celé této soustavy pohyblivých částí, které musí na sebe dosedat takovým způsobem, aby přenos otáček z motoru do převodovky byl optimální.

spojková lamela

Nezanedbávejte údržbu

Abyste se vyhnuli takové záležitosti, jako je výměna lamel, měli byste se snažit nezanedbávat údržbu. Právě to je častý důvod pro to, aby bylo nutné něco vyměňovat. Přitom to platí naprosto ve všech případech, nikoliv jenom tehdy, když jde o motocykl a přímo o spojku.

V případě motocyklu je důležité zajistit, aby tato součást takzvaně neprokluzovala. Proto byste měli mít svého mechanika, komu tento problém svěříte, respektive vědět, jak se můžete s prokluzem vypořádat. Pokud byste totiž dopustili, aby docházelo k prokluzu, zbytečně byste plýtvali energií samotného motocyklu, respektive energií, která byla vyrobena ve spalovacím prostoru vašeho stroje.

motorka

Pro váš stroj jenom to nejlepší

Hledáte-li kvalitní náhradní díly pro váš stroj, pak byste měli nahlédnout do sortimentu skutečných odborníků. Není přitom třeba připravovat si mnoho peněz na to, kolik to bude všechno stát. Všechno to je jenom o tom, jak umíte nebo neumíte nakupovat, a proto je dobré stanovit si své hranice, co se týče peněz a podobně.
Pro motocykly se obecně nakupují dražší díly, i když k tomu není důvod. Je proto rozumné nahlédnut i do takového sortimentu, kde se taková spojková lamela dá koupit za rozumné peníze a nebudete muset kvůli tomu položit polovinu své výplaty.

Náhradní lamely nemusíte kupovat draze
2 (40%)1
Top