Jste zde
Domů > Elektro > Rodiče, kdy koupit telefon dětem?

Rodiče, kdy koupit telefon dětem?

Každý rodič chce mít pod kontrolou pohyb svého malého dítěte. Někteří rodiče by naopak nejraději své děti nepouštěli ven vůbec, protože se na nás z každých zpráv v televizi, z internetu i z novin valí desítky zpráv denně o násilí, a to i na dětech. Je přirozené, že každý rodič chrání své děti.
šťastná holčička
Otázka je, jak moc a čím. Většina rodičů volí telefon, snadno s ním dítě zkontrolujete. Zde ale vyvstává otázka, kdy jej koupit a jaký vybrat.

Do šesti let– jen málokdo koupí takto malým dětem telefon. Pokud je vaše dítě často venku s kamarády, možná by nebylo úplně od věci mu nějaký obyčejný telefon koupit. Stačí telefon za pár stokorun, abyste se dovolali. Není třeba kupovat dotykové telefony, protože hrozí riziko krádeže a v takto nízkém věku i ztráty a poškození.

6-10 let– v tomto věku už se děti začínají projevovat zájem o elektroniku, i zde ale postačí obyčejný tlačítkový telefon. Trh je plný dotykových telefonů za tisíce narvaný funkcemi k prasknutí, i tak výrobci nabízí menší počet tlačítkových telefonů, které zloděje lákat nebudou, stejně jako vás nebude bolet peněženka při jeho poškození,

Okolo 15 let– v tomto věku mají děti většinou lepší přehled o elektronice, než rodiče. Pokud chcete potomka potěšit a vaše finance to dovolují, nastal čas sáhnout do vyšší třídy a pořídit opravdu kvalitní telefon s dotykovým displejem, což je pro tuto věkovou skupinu v dnešní době samozřejmost. Velmi oblíbený je Apple či Samsung. iPhony jsou v rozmezí od 8 do 30 tisíc korun, u Samsungu najdete i levnější telefony.
ruka s mobilem
Většina rodičů tento zapeklitý problém řeší tím, že malému dítěti pořídí obyčejný telefon, aby si mohli dítě zkontrolovat, a na střední škole už kupují telefony chytřejší a dražší. Pokud nechcete, aby vaše dítě sedělo téměř nonstop u telefonu, kupte mu jej až v pozdějším věku, a ne hned v pěti letech.

Rodiče, kdy koupit telefon dětem?
Ohodnoťte příspěvek
Top